História

História vzniku sveta Henére

     Animágovia sú v našom svete odjakživa, avšak boli nenávidení a utlačovaní. V momente, keď už bola situácia natoľko vypätá a bezvýchodisková si mág Lautrek uvedomil, že to ďalej takto nepôjde a prizval ďalších desať mocných animágov, aby mu pomohli vytvoriť svet, ktorý bude patriť len animágom. Všetci súhlasili s jeho návrhom-  Biely vlk (hlavný zakladatel), Čierny vlk (zástupca), Biely tiger, Sova, Kôň, Levica, Had, Lasica, Delfín, Líška a Potkan. Jednohlasne sa zhodli na vytvorení krajiny, ktorá vyhovie každému zo živočíchov. Pre vlkov a lesné zvieratá kopce a lesy, pre vysoké zvery lúky, pre obyvateľov vôd moria, rieky, rybníky a jazerá. Pre levov a púštne tvory púšte a napájadlá. Vyhovelo sa každému druhu. 

     Bola uzavretá dohoda, v ktorej sa písalo o vzájomnej úcte a pochopení. Nemohli sa navzájom loviť a ubližovať si. Do lesov, riek a morí boli nahnané zvieratá určené na lov a chov. Všetko bolo dokonalé. Nič nechýbalo mágovia sa mohli prechádzať vo svojich zvieracích podobách bez újmy na zdraví. Po čase však prišli na to, že im niečo chýba. Chýbali im ľudia, tí, ktorí ich tak nenávideli. Potrebovali, aby sa o zvieratá a polia niekto staral, aby zveľaďoval dary od matky zeme. Opäť sa uskutočnila schôdza 11 animágov. Na čele stál samotný Biely vlk so svojím verným spoločníkom a zástupcom Čiernou vlčicou. Všetci s návrhom o prijatí ľudí súhlasili až na Bieleho tigra, ktorý sa odmietal podriadiť a hľadieť na obyčajných ľudí, ktorí by sa mali premávať po  jeho krajine. Biely tiger bol vykázaný z Henére ako vyhnanec. 

     Biely vlk vybral 3 sedliacke rodiny zo starého sveta, ktoré mali obrábať pôdu a zveľaďovať majetok animágov. Už už sa chystal vpustiť do ich sveta ľudí, keď sa vrátil Biely tiger aj s celou armádou búriacich sa animágov. To bolo prvýkrát, kedy nastala vzbura medzi animágmi v Henére. Tiger vyzval Bieleho vlka na súboj zviera proti zvierati. Biely vlk sa chystal návrh prijať, keď sa medzi ne vrhla jeho milovaná manželka (Čierna vlčica), ktorá mu dala deti a zaútočila na Bieleho tigra. Aj keď bola silná, jedna z najsilnejších na tigra nestačila a tak zomrela, keď sa neposledy premenila zadívala sa na svojho manžela a posledné, čo urobila bol úsmev, ktorý bol venovaný jej manželovi. Biely vlk to nevydržal a vrhol sa na tigra. Od samej zúrivosti mu roztrhal hrdlo a rozrezal mu hruď. Dlho len hľadel, ako jeho nepriateľ, vrah jeho ženy umieral a nakoniec pochoval svoju milovanú pod vŕbu. Dostal sa do starých spisov animágov, kde vyčítal, že každých 100 rokov sa narodí biely vlk, ktorý musí splniť svoju úlohu a tou je zabiť bieleho tigra. To sa predsa splnilo, ale nechápal, prečo sa na tigra najprv vrhla jeho žena. Čítal ďalej až prišiel na pasáž, kde sa každých 50 rokov narodí čierny vlk, aby splnil svoju úlohu a našiel bieleho vlka, aby ho ochránil a dal mu večný život. Jeho obeta je vykúpením pre dušu bieleho vlka. Každý druhý čierny vlk nenájde svojho bieleho vlka a tak je jeho duša navždy zatratená medzi zemou a peklom. Keď však čierny vlk zomrie skôr, ako splní svoje poslanie narodí sa ďalší. Uvedomil si, že jeho žena to vedela a chcela, aby to tak skončilo. Síce bol celý zničený rozhodol sa vládnuť ďalej, dal zabiť všetkých zbúrencov a tak sa vytriedili rady verných a zradcov. Priviezol 3 rodiny farmárov, aby sa starali o pôdu a zveľaďovali ju. Ani jedno z jeho piatich detí nebolo čierny vlk, čo bolo veľmi dobré, ďakoval bohom, že jeho žena mohla umrieť a ísť do tieňa.  Vytvoril mesto Andhara, do ktorého nesmie vstúpiť žiaden civil. Je to mesto stvorené čisto pre animágov a nikoho iného.

Súčastnosť


RPG sa odohráva niekoľko stáročí od histórie vzniku Henére. Každé stáročie sa objavovali biely vlk, čierny vlk a biely tiger, spolu s mnohými ďalšími. Čierny vlk si vždy nájde bieleho vlka, lebo ho to k nemu ťahá a nedá sa tomu odolať. Zakladatelia sveta sú už dávno po smrti, zomreli buď v boji, alebo na starobu, to sa už nedozvieme. Ubehlo veľa rokov a veľa generácii sa narodilo, ako civilistov, ktorý sa pomaly rozrástli až zabrali nejakú pôdu Henére, tak aj animágov, ktorých krv pomaly slabla, pretože    sa riedila s krvou civilistov. Tiež vznikla nová rasa. Rasa mágov. Vďaka riedenej krvy sa už nedokážu meniť na zvieratá, ale mágia im stále zostala.  Animágovia a mágovia sa postupne začali dožívať menej a menej stáročí až nakoniec (teraz) sa dožívajú maximálne 300 rokov. Samozrejme, že sa nájde málo tých, ktorý majú čistú krv, medzi nich patrí prvá rodina, ktorá si do svojích radov nevpustí civilistu. Pomaly ale nastáva doba zrodu ďalších z generácie bieleho a čierneho vlka. Tak si treba dávať pozor. V histórii sa stalo, že sa narodilo aj niekoľko čierny/bielych vlkov skoro v rovnakom období. Buď preto, že jeden z nich zomrel skôr, ako mal, alebo nevyhovoval. Mohla stať aj chyba, ktorá sa nedala odstrániť. Proroctvá nie sú presné a všeličo sa môže zvrtnúť.

Vy si môžete vytvorit postavu do jednoho z našich dvoch RPG miest - Andhara alebo o´Rmon.
V o´Rmone je na vás, či si vytvoríte animága, mága alebo civila.
Andhara je mesto stvorené čisto pre animágov, dá sa vytvoriť aj mág, ale ten len po dohode s AdminTeamom!


© 2016 Rpg-animágovia / Pri tvorbe tohoto webu nebol zabitý ani jeden admin
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!